نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسر

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

استفاده از لپ تاپ بدون باتری / اگر باتری لپ‌تاپ ایسر شما از بین رفته یا خراب شده است، ممکن است از خود بپرسید که اگر می‌خواهید باتری را خارج کنید، همچنان می‌توانید از لپ‌تاپ ایسر مذکور استفاده کنید. یا شاید فقط می خواهید آن را حذف کنید تا عمر آن را افزایش دهید. می توانید از لپ تاپ ایسر بدون باتری استفاده کنید. لپ تاپ ایسر شما باید به پریز برق وصل باشد تا بتواند کار کند. اگر آن را از برق بکشید، فوراً خاموش می شود، درست مانند یک رایانه معمولی. در غیر این صورت، استفاده از لپ تاپ ایسر بدون باتری کاملاً خوب است.

دلیل اصلی وجود باتری ها در لپ تاپ ایسر ها در وهله اول این است که قابلیت حمل را به ما ارائه دهد. اما اگر واقعاً به آن نیاز ندارید یا اگر به دلیل باتری مرده مجبور به ترک آن هستید، همچنان این گزینه را دارید. حتی اگر باتری شما تمام شده و شارژ نمی شود، بهتر است زمانی که از لپ تاپ ایسر متصل به برق و پریز دیوار استفاده می کنید، آن را از لپ تاپ ایسر خارج کنید. به این ترتیب می توانید از آسیب احتمالی باتری نادرست جلوگیری کنید.

استفاده از لپ تاپ ایسر بدون باتری خوب است یا بد؟

اگر باتری لپ‌تاپ ایسر شما از بین رفته، از بین رفته یا خراب شده است، ایده خوبی است که آن را بردارید و از لپ‌تاپ ایسر متصل به برق استفاده کنید. اما در غیر این صورت، کمترین مزیت را با برداشتن باتری برای متصل نگه داشتن دستگاه خود به پریز برق دریافت می‌کنید.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض فن Acer Spin 5SP515 

خطر از دست دادن داده های ذخیره نشده و حتی آسیب احتمالی به اجزای شما در این راه بیشتر است، زیرا کار کردن لپ تاپ ایسر بدون باتری به این معنی است که هر زمان برق قطع شود، دستگاه شما فورا خاموش می شود.

استفاده از لپ تاپ بدون باتری

در حال حاضر، خطر قطع شدن برق حتی برای چند دقیقه معمولاً در اکثر نقاط جهان بسیار کم است، اما اگر در مکانی زندگی می کنید که در آن رایج است، بهتر است در صورت امکان لپ تاپ ایسر خود را با باتری کار کنید تا جلوگیری از از دست دادن داده های ذخیره نشده

آیا هنوز می توانید از لپ تاپ ایسر با باتری خالی استفاده کنید؟

بله، تا زمانی که شارژر شما کار می کند و به پریز متصل است و همچنین خود لپ تاپ ایسر. برای کاهش خطر گرم شدن بیش از حد یا سایر مشکلات توصیه می شود باتری مرده را خارج کنید. اما معمولاً، حتی اگر به حال خود رها شود، باتری مرده به سادگی هیچ جریانی را وارد نمی کند و هیچ تهدیدی ایجاد نمی کند.

با این حال، اگر باتری کاملاً مرده نیست و درست کار نمی کند – مانند یک باتری بسیار قدیمی که ممکن است شروع به کار کند – بهتر است فقط آن را بردارید تا مطمئن شوید.

آیا استفاده از لپ تاپ ایسر بدون باتری بی خطر است؟

بله بی خطر است. اگر باتری لپ تاپ ایسر خود را بردارید، تا زمانی که از شارژر مناسب متصل به پریز دیواری و لپ تاپ ایسر خود استفاده کنید، هیچ خطری برای آسیب دیدن اجزای لپ تاپ ایسر یا سیستم عامل وجود ندارد.

این مطلب را از دست ندهید   لپ تاپ Acer Swift 3

همچنان باید مطمئن شوید که هرگز پین هایی را که قبلاً به خود باتری متصل می شد لمس نکنید زیرا ممکن است منجر به اتصال کوتاه یا حتی خطری برای سلامتی شود.

اما باتری ها همیشه در مناطقی قرار می گیرند که به هر حال دست زدن به طور تصادفی آنها بسیار دشوار است. با این حال، مراقب باشید!

آیا اگر لپ تاپ ایسر را همیشه به برق متصل نگه دارید، باید باتری آن را خارج کنید؟

احتمالا شنیده اید که برخی می گویند اگر لپ تاپ ایسر خود را دائما به برق متصل کنید، باتری آن را از بین خواهید برد. این شبیه به شارژ کردن باتری تا 100٪ و وصل کردن آن به منبع تغذیه است.

در حالی که این کاملا اشتباه نیست و فشار دادن مداوم الکتریسیته به باتری لپ تاپ ایسر پس از شارژ کامل باعث کاهش عمر آن می شود، حقیقت این است که اکثر لپ تاپ ایسر های مدرن (و بنابراین باتری های آنها) مجموعه ای از اقدامات ایمنی را برای بهینه سازی باتری در نظر گرفته اند.

به طور خلاصه، حتی اگر لپ‌تاپ ایسر را همیشه به برق متصل نگه دارید، وقتی باتری به 100% رسید، دیگر برق نمی‌کشد. حتی برخی از مدل ها به شما امکان می دهند باتری را تا 80 درصد یا چیزی زیر 100 شارژ کنید تا عمر آن را افزایش دهید.

شما هیچ تضمینی ندارید که مدل شما این کار را انجام دهد، اما بیشتر مدل های مدرن حداقل نوعی محافظت در برابر شارژ بیش از حد و شارژ مداوم باتری ها دارند.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض فن خنک کننده لپ تاپ  

بنابراین اگر دستگاه خود را در بیشتر مواقع به برق متصل نگه دارید، واقعاً نیازی به خارج کردن باتری ندارید. بسیاری از باتری‌ها به راحتی جدا نمی‌شوند و در صورت قطع برق یا جدا کردن شارژر، هنوز هم احتمال کمی از دست دادن کار خود دارید.

ناگفته نماند که لمس پین های باتری در هنگام شارژ شدن لپ تاپ ایسر می تواند باعث آسیب جدی مانند برق گرفتگی شود.

مطمئناً، اگر آن محافظ‌ها را در جای خود نداشته باشد – و حتی اگر آنها را داشته باشند – تا زمانی که شارژر را همیشه به برق متصل نگه دارید، باتری‌ها کمی طولانی‌تر دوام می‌آورند، اما این کار واقعاً ارزش انجام دادن ندارد. .

در هر یک از موقعیت‌هایی که در بالا ذکر شد، چیزها تغییر می‌کنند، به‌ویژه زمانی که باتری خراب است و برای سلامتی یا آتش‌سوزی خطرناک است.

اما اگر باتری مشکلی نداشته باشد، معمولاً حذف آن و همیشه وصل نگه داشتن لپ‌تاپ ایسر به برق کار زیادی است. اگرچه در عین حال، این به خود لپ تاپ ایسر شما آسیبی نمی رساند.

نتیجه

فرقی نمی کند به انتخاب باشد یا به اجبار شرایط، اکنون می دانید که اگر لپ تاپ ایسر به برق وصل باشد می توانید بدون باتری استفاده کنید. نیازی به خارج کردن باتری نیست، مگر اینکه کار کند، اما به خاطر داشته باشید که برای کارکردن، باید همیشه لپ تاپ ایسر خود را به برق متصل کنید.

شبکه کردن دو لپ تاپ به وسیله کابل

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 6 =