نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعویض دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسر

اکثر کاربران با مشکلات دست و پا گیر دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسر از نخواندن CD و DVD در این دستگاه گرفته تا رایت نکردن دی وی دی و باز نشدن DVD Writer لپ تاپ مواجه شده اند. گاهی اوقات دلایل ساده و پیش پا افتاده ای مانند انباشته شدن گرد و غبار بر روی موتور دی وی دی رایتر، شل شدن تسمه آن و مشکلات نرم افزاری موجب بروز این مشکلات می شوند. اما گاهی اوقات هم دلایل سخت افزاری جدی مانند خرابی موتور و لنز دی وی دی رایتر در به وجود آمدن چنین مشکلاتی دست دارند که امکان دارد موجب تعویض دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسر شوند.

اگر شما هم با هر یک از این مشکلات در لپ تاپ ایسر مواجه شده اید، بهتر است عیب یابی و تعمیر دی وی دی رایتر این دستگاه را به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر بسپارید.

نشانه های خرابی دی وی دی رایتر لپ تاپ

خوشبختانه با بروز برخی از مشکلات شامل: نخواندن CD و DVD، رایت نکردن سی دی و دی وی دی، باز نشدن دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسر و … می توان تشخیص داد که دی وی دی رایتر این دستگاه به مشکل خورده است و نیاز به تعمیر یا حتی تعویض دارد. در ادامه هر یک از علائمی که نشان می دهند زمان تعمیر یا تعویض دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسر رسیده است را بررسی خواهیم کرد.

دی وی دی رایتر CD و DVD را نمی خواند

اولین و رایج ‌ترین مشکل دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسر که اگر امکان تعمیر دی وی رایتر یا سرویس آن برای رفع این مشکل وجود نداشته باشد، موجب تعویض دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسر می شود، این است که دی وی دی رایتر هیچ CD و DVD را نمی خواند؛ به گونه ای که سی دی یا دی وی دی را درون DVD Writer لپ تاپ قرار می دهید اما زمانی که وارد My Computer یا This PC لپ تاپ خود می شوید، نمی توانید سی دی یا دی وی دی که درون لپ تاپ قرار داده اید را مشاهده کنید.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض رم لپ تاپ  Aspire V5-572Gایسر

این مشکل بدین معناست که دی وی دی رایتر لپ تاپ شما نتوانسته است، سی دی که درون آن قرار داده اید را شناسایی کند. امکان دارد دلیل اصلی بروز چنین مشکلی کثیف بودن لنز دی وی دی رایتر یا کند شدن سرعت موتور آن باشد.

اگر سرعت موتور دی وی دی رایتر کاهش پیدا کند، لنز آن نمی‌تواند اطلاعات رایت شده روی سی دی یا دی وی دی را بخواند و به کاربر نمایش دهد. یکی از دلایل اصلی که موجب کند شدن موتور این قطعه می شود، جمع شدن گرد و غبار بر روی آن است که برای برطرف کردن آن می توان از الکل یا اسپری کنتاکت شور چرب استفاده کرد. البته نباید موادی که روی موتور دی وی دی رایتر اسپری می‌کنید بر روی لنز آن بپاشد.

برای تمیز کردن لنز دی وی دی رایتر نیز باید از گوش پاک کن استفاده کرد منتهی باید به گونه ای این کار را انجام دهید که لنز دی وی دی رایتر تکان نخورد. با این وجود توصیه می کنیم که این کار را خودتان انجام ندهید و سرویس لپ تاپ ایسر را به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر واگذار کنید.

دی وی دی رایتر CD و DVD رایت نمی کند

یکی دیگر از مشکلات دی وی دی رایتر که امکان دارد به تعویض دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسر بینجامد، این است که دی وی دی رایتر سی دی و دی وی دی را رایت نمی کند. البته امکان دارد بروز چنین مشکلی منشا نرم افزاری داشته باشد. در این صورت تنها با تعویض ویندوز می توان مشکلات نرم افزاری که موجب رایت نکردن سی دی و دی وی دی در DVD Writer لپ تاپ ایسر می شوند را برطرف کرد. اما اگر این مشکل سخت افزاری باشد باز هم به بروز اختلال در موتور دی وی دی رایتر لپ تاپ اشاره می کند که اگر نتوان با سرویس آن مشکل را حل کرد چاره ای جز تعویض آن وجود نخواهد داشت.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض اسپیکر و میکروفون لپ تاپ ایسر

دی وی دی رایتر لپ تاپ باز نمی شود

باز نشدن دی وی دی رایتر لپ تاپ در حالی که با زدن کلید روی آن تلاش می کنید تا آن را باز کنید و سی دی موردنظرتان را در آن قرار دهید، یکی دیگر از مشکلات رایج DVD Writer لپ تاپ ایسر است. بروز چنین مشکلی نشان می دهد که تسمه موتور درب دی وی دی رایتر یا شل شده است یا در اثر باز و بسته کردن زیاد درب دی وی دی رایتر پاره شده است. از این رو برای حل این مشکل باید این تسمه را تعویض کرد.

البته گاهی اوقات هم امکان دارد موتور دی وی دی رایتر معیوب شده باشد که در این صورت راهی جز تعویض دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسر وجود ندارد. در این صورت بهتر است لپ تاپ ایسر را به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر بسپارید تا تکنسین های این مرکز با عیب یابی دقیق این قطعه تشخیص دهند که آیا مشکل DVD Writer با تعویض تسمه آن برطرف خواهد شد یا اینکه باید آن را به طور کامل تعویض کرد.

چه زمانی نیاز به تعویض دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسر است؟

تا زمانی که لپ تاپ ایسر مورد عیب یابی و بررسی دقیق قرار نگیرد نمی توان گفت که زمان تعویض دی وی دی رایتر لپ تاپ ایسر رسیده است یا خیر؟ با این وجود اگر مشکلی برای DVD Writer لپ تاپ شما به وجود آمده است، باید آن را به یکی از شعبه های نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر بسپارید تا تکنسین های این مرکز با عیب یابی دقیق تشخیص دهند که امکان تعمیر دی وی رایتر این دستگاه وجود دارد یا خیر؟

این مطلب را از دست ندهید   تعویض مادر برد Acer Spin 5SP513 
0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هفت =