نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسر

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

اگر شغل شما اغلب شما را در جاده می برد، لپ تاپ ایسر بدون باتری کار می کند می تواند کار شما را مختل کند. عوامل متعددی می توانند باعث شارژ نشدن، تخلیه سریع یا خرابی باتری لپ تاپ ایسر شوند، از جمله کهولت سن، قطع شدن سیم برق یا آسیب دیدگی مدار شارژ. شما می توانید اکثر مشکلات باتری را با خرید قطعات جایگزین حل کنید، اما برخی از مشکلات نیاز به تعمیر حرفه ای دارند. در این مقاله به بررسی علت اصلی شارژ نشدن باتری لپ تاپ ایسر خواهیم پرداخت.

شارژ نشدن باتری لپ تاپ ایسر

شارژ نشدن باتری لپ تاپ ایسر و عمر باتری

برای شارژ نشدن باتری لپ تاپ ایسر تمام باتری های قابل شارژ با گذشت زمان ظرفیت خود را از دست می دهند. باتری های لپ تاپ ایسر تنها پس از چند سال عمر طولانی خود را از دست می دهند. اگر به استفاده از باتری قدیمی ادامه دهید، مدت زمان کارکرد آن بیشتر کاهش می‌یابد تا زمانی که باتری فقط چند دقیقه قبل از مرگ دوام بیاورد. برای به دست آوردن مجدد برق از دست رفته، باید یک باتری جدید از سازنده کامپیوتر سفارش دهید. بیشتر لپ‌تاپ ایسر‌ها دارای باتری‌های قابل تعویض توسط کاربر هستند، اگرچه برخی از آنها ممکن است نیاز به جداسازی حرفه‌ای داشته باشند.

سیم برق خراب و معیوب

یکی از رایج ترین خرابی ها، خرابی کابل ها می باشد. کابل برق معیوب می تواند باعث شود که به نظر برسد باتری شما شارژ نمی شود – اگر سیم بین کارکردن و کار نکردن تغییر کند، باتری به همان سرعتی که می تواند شارژ شود، قدرت خود را از دست می دهد. می توانید کابل برق خود را با تلاش برای روشن کردن لپ تاپ ایسر با برق AC پس از خارج کردن باتری آزمایش کنید. اگر به طور متناوب کار کند، ممکن است اتصال شل داشته باشد. در صورت نیاز می توانید کابل برق جایگزین را از سازنده کامپیوتر سفارش دهید.

این مطلب را از دست ندهید   باز کردن دوربین در لپ تاپ ایسر ویندوز 11

شارژ نشدن باتری لپ تاپ ایسر و خرابی در مدار شارژ

برای شارژ نشدن باتری لپ تاپ ایسر ممکن است در بعضی حالات خرابی در مدار شارژ به وجود آید. اگر لپ‌تاپ ایسر شما حتی با باتری یا سیم برق جدید به خرابی ادامه دهد، ممکن است مدار شارژ داخلی آن خراب شده باشد. اگر سیم های داخل لپ تاپ ایسر که از سیم برق به باتری منتهی می شوند آسیب ببینند، باتری به درستی شارژ نمی شود. تعمیر مدار شارژ خراب نیاز به تعمیر حرفه ای از سازنده یا تعمیرگاه دارد.

استفاده از باتری

باتری های لپ تاپ ایسر مانند برخی از باتری های قابل شارژ قدیمی نیاز به درمان خاصی ندارند. آنها نه “شارژ بیش از حد” خواهند داشت و نه نیازی به تخلیه کامل قبل از هر بار شارژ دارند. اگر لپ‌تاپ ایسر شما خاموش می‌شود در حالی که به نظر می‌رسد برق باقی مانده است، می‌توانید یک بار تخلیه کامل را برای تنظیم مجدد کالیبراسیون باتری امتحان کنید. با این حال، این فرآیند در واقع باتری آسیب دیده را تعمیر نمی کند. اگر رایانه شما در حین استفاده بسیار داغ می شود، ممکن است بخواهید باتری را در حین استفاده از لپ تاپ ایسر با برق AC خارج کنید، زیرا گرما می تواند طول عمر باتری را کاهش دهد.

بیشتر بدانید: 8 راهکار رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − دو =