نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسر

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

اگر تا به حال خود را در جستجوی سؤالات امنیتی مانند «چگونه رایانه کاری خود را ایمن کنم» و «آنتی ویروس امنیتی لپ تاپ ایسر» جستجو کرده اید، این مقاله برای شما مناسب است. چند کار وجود دارد که می توانید برای محافظت بهتر از لپ تاپ ایسر کاری خود انجام دهید. چهار مرحله برای افزایش امنیت لپ تاپ ایسر را بخوانید.

افزایش امنیت لپ تاپ ایسر

افزایش امنیت لپ تاپ ایسر و اهمیت آن

برای افزایش امنیت لپ تاپ ایسر لپ‌تاپ ایسر‌های شرکت انواع اطلاعات ارزشمند از رمز عبور و اسناد محرمانه گرفته تا داده‌های مالی و شخصی را در خود ذخیره می‌کنند. این آنها را به اهداف جذابی برای مهاجمان سایبری تبدیل می کند که به راحتی از نقاط کور امنیتی برای دسترسی به این انبوه داده ها سوء استفاده می کنند.

همانطور که ما به طور فزاینده ای “در حال حرکت” از مکان های خارج از دفتر کار می کنیم، امنیت فیزیکی لپ تاپ ایسر یک نگرانی رو به رشد است. دستگاه‌ها به دو دلیل برای سارقان جذاب هستند: آنها معمولاً با برچسب‌های قیمت بالایی عرضه می‌شوند و دروازه‌ای برای دسترسی به فایل‌ها و داده‌های ارزشمند هستند.

تصویر بزرگ؟ دزدیده شدن یا هک شدن لپ تاپ ایسر شرکت شما را در معرض اخاذی قرار می دهد و شما و شرکتتان را در معرض خطر نشت و ضرر مالی قرار می دهد.

محافظت قوی از لپ تاپ ایسر به معنای اتخاذ رفتارها، نرم افزارها و سخت افزارهایی است که داده های شما را خصوصی نگه می دارد و دستگاه شما را ایمن نگه می دارد. بیشتر لپ‌تاپ ایسر‌های ایمن نسبت به لپ‌تاپ ایسر‌هایی که بدون محافظت می‌مانند، شانس بیشتری برای مقاومت در برابر تلاش برای نقض دارند.

مرحله شماره 1: تنظیم رمزهای عبور پیچیده

برای افزایش امنیت لپ تاپ ایسر در حالی که توصیه نمی‌کنیم تنها به گذرواژه‌ها اعتماد کنید، اما وقتی صحبت از بهبود امنیت لپ‌تاپ ایسر به میان می‌آید، آنها مکانی عالی برای شروع هستند. رمز عبور ورود برای جلوگیری از دسترسی ناخواسته افراد دیگر به فایل های شما در هنگام بوت آپ ضروری است. اگر مرتباً از لپ‌تاپ ایسر خود در مکان‌های عمومی (از جمله دفتر کار) استفاده می‌کنید، تنظیم یک صفحه قفل محافظت شده با رمز عبور ایده خوبی است. ناگفته نماند، اما این رمزهای عبور باید منحصر به فرد باشند و حدس زدن آنها سخت است. استفاده از اعداد، نمادها، یا جملات کامل یا عبارات عبور را در نظر بگیرید – اما برای مثال از استفاده از تاریخ تولد خود اجتناب کنید.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه حذف بدافزار مانند ویروس، جاسوس افزار یا نرم افزار امنیتی

همانطور که به تقویت امنیت لپ تاپ ایسر خود ادامه می دهید، به طور کلی از پسوردها دوری کنید. به عنوان مثال، با استفاده از یک راه حل ورود به سیستم، می توانید به بسیاری از برنامه های کاربردی مختلف تنها با یک مجموعه از اعتبارنامه های ورود به لپ تاپ ایسر خود دسترسی داشته باشید.

باید ها:

 • برای ورود به لپ تاپ ایسر خود یک رمز عبور یا عبارت عبور سخت حدس زدن تعیین کنید.
 • برای زمانی که دور می‌شوید، از محافظ صفحه‌نمایش محافظت‌شده با رمز عبور استفاده کنید.
 • از راه‌حل‌ها و روش‌های احراز هویت استفاده کنید که استفاده از رمز عبور را کاهش می‌دهند، مانند ورود به سیستم.

نباید ها:

 • گذرواژه های مشابه را در حساب های مختلف بازیافت کنید.
 • گذرواژه ها را با دیگران از جمله همکاران به اشتراک بگذارید.
 • از مدیریت رمز عبور یا ویژگی‌های به خاطر سپردن خودکار در مرورگرها و وب‌سایت‌ها استفاده کنید – این موارد در معرض نقض داده‌ها هستند.

خرابی لپ تاپ ایسر

مرحله 2: بروز کردن برنامه ها، مرورگر و نرم افزار امنیتی لپ تاپ ایسر

برای افزایش امنیت لپ تاپ ایسر آیا لپ تاپ ایسر به آنتی ویروس نیاز دارند؟ پاسخ بله است. لپ‌تاپ ایسر‌های شرکتی معمولاً دارای نرم‌افزار آنتی‌ویروسی هستند که از قبل نصب شده‌اند، که از کارهای سنگین برای کاربران نهایی مراقبت می‌کند. با این حال، وقتی صحبت از نرم افزار امنیتی برای لپ تاپ ایسر ها می شود، چند کار وجود دارد که می توانید برای محافظت از دستگاه های خود نیز انجام دهید.

در مرحله اول، آنچه را دانلود می‌کنید نظارت کنید—فایل‌ها و به‌روزرسانی‌هایی که حاوی عبارات یا پسوندهای عجیب و غریب هستند، می‌توانند خبر بدی باشند. اگر شک دارید، از آنتی ویروس شرکت خود برای اسکن هر فایلی قبل از باز کردن آنها استفاده کنید. مرورگرهایی مانند کروم و فایرفاکس ممکن است به‌طور پیش‌فرض به‌روزرسانی شوند، اما راه‌اندازی مجدد آن‌ها گهگاه باعث می‌شود به‌روزرسانی‌های امنیتی اعمال شوند. به همین ترتیب، روشن کردن به‌روزرسانی خودکار یا به‌روزرسانی دستی سیستم عامل و برنامه‌ها به محدود کردن آسیب‌پذیری‌ها کمک می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید   بهترین راه برای تمیز کردن ویندوز 10

تشخیص ویروس به امضاها و تعاریف به‌روز ویروس بستگی دارد، بنابراین بهتر است از نرم‌افزاری با به‌روزرسانی خودکار تعریف استفاده کنید. اگر آن ویژگی در دسترس نیست، یک یادآوری معمولی برای خود تنظیم کنید تا به صورت دستی این تعاریف را در دستگاه خود به روز کنید.

باید ها:

 • قبل از باز کردن فایل ها با نرم افزار آنتی ویروس اسکن کنید.
 • به طور منظم تعاریف ویروس نرم افزار خود را به روز کنید.
 • به روز رسانی خودکار را برای مرورگر، برنامه ها و سیستم عامل خود روشن کنید.

نباید ها:

 • دانلود بی رویه فایل ها یا بازدید از صفحات وب مشکوک.
 • نرم افزارهای امنیتی و تعاریف ویروس را قدیمی نگه دارید.

تعمیرات لپ تاپ ایسر

مرحله سوم: رمزگذاری هارد دیسک

برای افزایش امنیت لپ تاپ ایسر از بین تمام اقداماتی که باید برداشته شود، این بدون شک قوی ترین خط دفاعی در برابر سرقت و حملات سایبری است. بهترین شکل محافظت از لپ تاپ ایسر شامل رمزگذاری است. گذرواژه‌های ورود به‌تنهایی تضمینی برای محافظت نیستند: مجرمان می‌توانند هارد دیسک لپ‌تاپ ایسر شما را حذف کنند و فایل‌ها را مستقیماً بخوانند، و هکرهای اختصاصی می‌توانند از صفحه ورود سیستم عامل شما عبور کنند.

رمزگذاری فایل‌ها و داده‌ها را به کد تبدیل می‌کند، محتوای واقعی آنها را پنهان می‌کند و سرقت اطلاعات شما را برای مهاجمان سخت‌تر می‌کند. با رمزگذاری هارد دیسک شما، هکرها و سارقان نمی توانند لپ تاپ ایسر شما را بوت کنند یا بدون وارد کردن کلید رمزگذاری صحیح به فایل های روی هارد دیسک دسترسی پیدا کنند.

اگر اتفاقی بیفتد که فایل های شما را به خطر بیندازد، داشتن یک نسخه پشتیبان اخیر از اطلاعات شما می تواند تفاوت بین یک ناراحتی و یک فاجعه باشد. سرویس‌های ابری مانند Dropbox و Google Drive مانند سیستم‌عامل‌هایی مانند Windows و macOS، ابزاری برای پشتیبان‌گیری از داده‌ها فراهم می‌کنند. همچنین می توانید از درایوهای خارجی مانند USB و هارد اکسترنال استفاده کنید.

هر روشی را که انتخاب می کنید، نکته کلیدی این است که از داده های خود در فواصل زمانی منظم نسخه پشتیبان تهیه کنید.

باید ها:

 • هارد دیسک خود را رمزگذاری کنید
 • به طور منظم از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و آن نسخه های پشتیبان را نیز رمزگذاری کنید.
 • کلیدهای رمزگذاری را دور از لپ تاپ ایسر خود ذخیره کنید.
این مطلب را از دست ندهید   رفع مشکل صدای فن لپ تاپ ایسر

نباید ها:

 • تهیه نسخه پشتیبان از فایل های خود را به تعویق بیندازید، به خصوص در مورد کارهای مهمی که در حال انجام است.
 • پشتیبان گیری و هارد دیسک خود را رمزگذاری نشده بگذارید.

نمایندگی لپ تاپ ایسر

مرحله چهارم: افزایش احراز هویت

برای افزایش امنیت لپ تاپ ایسر حساب‌های اجتماعی، حرفه‌ای و مالی شما احتمالاً همگی از طریق لپ‌تاپ ایسر قابل دسترسی هستند، بنابراین مهم است که از اقدامات امنیتی آنلاین برای محافظت از آنها استفاده کنید. اجرای احراز هویت چند عاملی به این معنی است که مهاجمان حتی با داشتن اعتبارنامه صحیح ورود نمی توانند به حساب های شما دسترسی داشته باشند.

با این حال، همه عوامل احراز هویت محافظت یکسانی ارائه نمی دهند. ارائه‌دهندگان حساب آنلاین معمولاً کدهای تأیید شش رقمی را به عنوان نوعی تأیید اعتبار به تلفن‌های کاربر ارسال می‌کنند – اما مهاجمان می‌توانند به راحتی این پیام‌ها را رهگیری کرده و خودشان از کدها استفاده کنند.

توکن های سخت، مانند YubiKeys، لایه موثرتری از امنیت لپ تاپ ایسر را ارائه می دهند. با وصل کردن این دستگاه امنیتی لپ تاپ ایسر به لپ تاپ ایسر خود، می توانید ورود به وب را همراه یا به جای رمز عبور خود تأیید کنید. بسیاری از سرویس‌های آنلاین پرکاربرد، از Windows گرفته تا Google، از احراز هویت مبتنی بر YubiKey پشتیبانی می‌کنند. مهاجمان نمی توانند YubiKeys را تکثیر یا مداخله کنند، اما شما باید آنها را در اختیار خود نگه دارید.

باید ها:

 • برای ورود به سیستم از YubiKeys، برنامه‌های تأیید و سایر نشانه‌های احراز هویت استفاده کنید.
 • در صورت عملی بودن، احراز هویت بیومتریک (به عنوان مثال، اسکن اثر انگشت) را در نظر بگیرید.

نکن:

 • برای محافظت از حساب های خود به رمزهای عبور یا کدهای پیامک اعتماد کنید.
 • به طور مشابه، به پاسخ های سؤالات امنیتی تکیه نکنید – حدس زدن آنها برای دیگران آسان است.

بیشتر بدانید: بهترین زمان ارتقای لپ تاپ

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 9 =