نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسر

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش تعویض فن Acer Spin 5 N17W2

لپ تاپ ها یک کامپیوتر قابل حمل است که به عنوان یک کامپیوتر رومیزی بسیار کارآمدتر و تقریباً قدرتمند است. رایانه های قابل حمل چند ساعت برق یا باتری های متناوب ، مانند NiMH ، NiCad یا Li-ion را در خود ذخیره کرده و می توانند برای مدتی روشن بمانند. لپ تاپ ها عموما دارای صفحه نمایش LCD ، صفحه کلید و صفحه لمسی می باشند. اگرچه ممکن است یک لپ تاپ دارای چندین دستگاه خارجی و کابل های متصل به آن باشد ، اما برای استفاده استاندارد هیچ اتصال خارجی لازم نیست. شرکت ایسر یکی از شرکت های بزرگ است که در زمینه ی ساخت لپ تاپ در حال فعالیت می باشد. در این مطلب در رابطه با تعویض فنAcer Spin 5 N17W2  اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

فن

فن خنک کننده شامل یک چرخش ونها یا تیغه هایی است که در هوا عمل می کنند تا گرما را برای خنک کردن دستگاه از بین ببرد. اگر لپ تاپ شما در حال گرم شدن است و یا سیستم متوجه نشده فن خنک کننده به درستی کار نمی کند ، ممکن است نیاز به تعویض فن خنک کننده خود داشته باشید. این راهنمای دستی به شما کمک می کند تا فن خنک کننده را تعمیر کنید.

مرحله 1 خاموش کردن لپ تاپ

قبل از شروع خارج کردن فنAcer Spin 5 N17W2  باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید:

همه ی کابل ها را از جمله منبع تغذیه جدا کنید.

همچنین مطمئن شوید که Acer Spin 5 N17W2 خاموش است.

این مطلب را از دست ندهید   صفحه نمایشگر Acer Aspire 5100

مرحله 2 بلند کردن قاب پشتی

لپ تاپ را وارونه کرده و قسمت پشتی را مقابل خود قرار دهید. در پشت لپ تاپ به راحتی می توانید 12 پیچ را مشاهده نماید که برای نگهداری قاب به لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرد. برای بلند کردن قاب پشتی دوازده پیچ روی جلد پشت را با استفاده از پیچ گوشتی فیلیپس شماره 1 باز کنید.

مرحله 3

بعد از باز کردن پیچ ها حال باید دو قسمت لپ تاپ را از یکدیگر جدا نمایید. از یک ابزار باز کننده برا باز کردن پوشش پشتی استفاده کنید. با استفاده از این ابزار باید بین دو قسمت لپ تاپ شکاف ایجاد نمایید و این شکاف را ادامه دهید تا به راحتی این دو قسمت از یکدیگر جدا شود.

مرحله 4 خارج کردن فن

فن با استفاده از اتصالاتی به اجزای داخلی لپ تاپ متصل است. ابتدا باید با استفاده از ابزار این اتصالات را قطع نمایید . دو پیچ 5 میلیمتری را با استفاده از پیچ گوشتی فیلیپس شماره 1 باز نمایید.

مرحله 5

بعد از باز کردن پیچ ها حال باید فن را از لپ تاپ خارج نمایید. برای جدا کردن فن خنک کننده از مادربرد از دو ابزار باز استفاده کنید.

این ابزار را زیر فن قرار دهید و به راحتی فن را بلند نمایید.

بعد از بلند کردن فن، فن را از دستگاه جدا کنید.

تعویض فن به اتمام رسیده است. در صورتی که دستگاه داغ می کند و دیگر قادر به کاهش دما نیست بهتر است هرچه این قطعه را تعویض نمایید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هفت =