نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسر

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

سلامت باتری لپ تاپ ایسر/ مطمئن نیستید باتری لپ تاپ ایسر شما چقدر سالم است؟ در اینجا بهترین ابزار برای حفظ طول عمر باتری و سلامت لپ تاپ ایسر خود آورده شده است. باتری لپ‌تاپ ایسر یک قطعه سخت‌افزار ضروری است، با این حال ما اغلب کمتر از سلامت آن مطلع هستیم. لپ تاپ ایسر ویندوزی شما نیز اطلاعات کافی را به شما نمی دهد. با گذشت زمان، متوجه خواهید شد که چند خطای باتری وارد می شود.

باتری شارژ خود را حفظ نمی کند. نشانگر سطح شارژ نوسانات را نشان می دهد. تخمین تخلیه ناقص نیز رایج است. اما راه حل هایی وجود دارد. اجازه دهید شما را از طریق برخی از برنامه های شخص ثالث برای بررسی سلامت باتری لپ تاپ ایسر در ویندوز 10 راهنمایی کنیم.

چرا باید سلامت باتری لپ تاپ ایسر را کنترل کنید؟

باتری یک وسیله شیمیایی قابل حمل با منابع محدود است. یک باتری به دلیل ماهیت خود، پاسخ های ولتاژ پیچیده ای به بار، دما و سن سلول دارد. سلامت باتری بر عملکرد دستگاه و زمان اجرا تأثیر می گذارد. به دلایل زیر باید سلامت باتری لپ تاپ ایسر خود را کنترل کنید:

 • شما یک نقطه شروع برای گردش کار مدیریت انرژی تحت بارها و محیط های مختلف دریافت خواهید کرد.
 • ظرفیت باتری در طول زمان تغییر می کند. در نتیجه، نشانگر شارژ خوانش متناقض را به شما نشان می دهد. وقتی این اتفاق می‌افتد، می‌دانید چه زمانی باتری را کالیبره کنید.
 • استفاده نادرست از باتری می تواند طول عمر آن را کاهش دهد. هنگامی که شروع به نظارت بر سلامت باتری می کنید، می توانید اقدامات اصلاحی برای افزایش طول عمر انجام دهید.
 • این می تواند به جلوگیری از مشکلات دیگر مانند شارژ نشدن لپ تاپ ایسر در هنگام اتصال به برق کمک کند.

 گزارش باتری Powercfg

دستور powercfg یک ابزار مخفی در ویندوز است. می توانید از آن برای تهیه گزارش دقیق از تاریخچه باتری خود استفاده کنید. این شامل اطلاعاتی در مورد عملکرد باتری شما است و به شما امکان می دهد کاهش ظرفیت باتری را مشاهده کنید که به طور اجتناب ناپذیری در طول زمان رخ می دهد.

این مطلب را از دست ندهید   روشن نشدن لپ تاپ با وجود اتصال به برق

برای ایجاد گزارش باتری، Windows Key + X را فشار دهید و Command Prompt را انتخاب کنید. سپس powercfg /batteryreport را تایپ کنید. این دستور گزارش باتری را در قالب HTML ذخیره می کند.

C:\Users\Your_Username\battery-report.html

فایل را در مرورگر خود باز کنید و پارامترهای زیر را بررسی کنید:

 • تفاوت بین ظرفیت طراحی و ظرفیت شارژ کامل همانطور که باتری ها در طول زمان فرسوده می شوند، ظرفیت شارژ کامل کمتر از ظرفیت طراحی خواهد بود.
 • ظرفیت باتری در چند روز گذشته در حالت های مختلف برق تخلیه شده است. همچنین، نمودار مصرف باتری را بررسی کنید.
 • عمر باتری را از زمان خرید لپ تاپ ایسر مقایسه کنید و روند ظرفیت شارژ کامل را در رابطه با ظرفیت طراحی ببینید.
 • استفاده و مدت زمان باتری را بررسی کنید. و زمانی که رایانه شما با باتری کار کرد یا به پریز برق وصل شد.

با این نوع تست عمر باتری لپ تاپ ایسر، می توانید مشکلاتی را که بر عمر باتری شما تأثیر می گذارد، شناسایی کنید. اگر گزارش تفاوت های فاحشی را نشان می دهد، ممکن است بخواهید یک باتری جدید تهیه کنید.

سلامت باتری لپ تاپ ایسر

 BatteryInfoView

BatteryInfoView یک برنامه کاربردی است که اطلاعات جامعی در مورد باتری لپ تاپ ایسر شما در اختیار شما قرار می دهد. دارای دو جزء نمایشگر است. روی View > Show Battery Information کلیک کنید تا جزئیاتی مانند ظرفیت طراحی شده، ظرفیت شارژ کامل، سلامت باتری، تعداد چرخه های شارژ/دشارژ و غیره نمایش داده شود.

را انتخاب کنید View > Show Battery Log تجزیه و تحلیل گزارش دقیقی از وضعیت توان، درصد ظرفیت، مقدار ظرفیت، نرخ، ولتاژ و نوع رویداد را به شما نشان می دهد. هر زمان که رایانه را به حالت تعلیق در می آورید یا از سر می گیرید، یک خط گزارش جدید اضافه می شود.

این مطلب را از دست ندهید   دلایل شارژ نشدن لپ تاپ بعد اتصال به برق

به این ترتیب می توانید میزان تخلیه باتری را دریابید. شما می توانید اطلاعات باتری را به یک فایل TXT یا CSV برای مرجع صادر کنید.

مزایا

 • اطلاعات دقیق باتری را در یک مکان مشاهده کنید.
 • برای مشاهده تغییرات در ظرفیت باتری می توانید گزارش را بررسی کنید.
 • گزینه Always on Top را علامت بزنید تا پنجره برنامه را برای نظارت بر باتری روی دیگران قرار دهید.

منفی

 • نمی تواند گزارش باتری را در یک محدوده تاریخی خاص فیلتر کند.
 • هیچ نموداری برای پیش بینی میزان فرسودگی باتری در طول زمان به شما نشان نمی دهد.

سلامت باتری لپ تاپ ایسر

 PassMark BatteryMon

BatteryMon به شما امکان می دهد با ارائه نموداری از یافته های آن در زمان واقعی، میزان شارژ باتری لپ تاپ ایسر را کنترل کنید. محور عمودی Y سطح درصد شارژ (0-100 درصد) و زمان نمونه برداری را در محور X افقی نمایش می دهد. می توانید فاصله زمانی نمونه برداری را از طریق Edit > Configuration تغییر دهید.

خط سیاه میزان شارژ فعلی را نشان می دهد. خط آبی روند را بر اساس نمونه های داده های برون یابی نشان می دهد. و خط قرمز مقایسه ای را با طول عمر آن به شما نشان می دهد. طبیعتاً برای مقایسه کوتاه مدت، خط قرمز بیش از حد معمول منحرف خواهد شد.

با شروع نظارت بر فایل گزارش (اطلاعات > مشاهده گزارش)، داده ها نرخ تقریبی شارژ یا دشارژ را در یک محدوده زمانی خاص نمایش می دهند. متوجه خواهید شد که چگونه سلامت باتری لپ تاپ ایسر در طول زمان بدتر می شود.

مزایا

 1. سلامت باتری را با یک نمودار بلادرنگ تجزیه و تحلیل می کند. داده‌های مربوط به سرعت شارژ/دشارژ، زمان باقی‌مانده روی باتری، زمان کل و موارد دیگر را دریافت خواهید کرد.
 2. اعلان‌ها را برای سطح باتری، ولتاژ و دما تنظیم کنید. می‌توانید از میان هشدارهای بازشو، داده‌های گزارش یا ایمیل انتخاب کنید.
 3. ظرفیت باتری فعلی را با داده های گذشته مقایسه و اندازه گیری کنید.
این مطلب را از دست ندهید   لولا صفحه نمایشگر Acer One 10 S1003

منفی

 1. این برنامه برای تازه کارها پیچیده است.
 2. رابط کاربری قدیمی به نظر می رسد و استفاده از آن دشوار است. برای درک نمودار و داده های فایل لاگ به آزمایش های کمی نیاز است.

سلامت باتری لپ تاپ ایسر

ذخیره باتری

یک برنامه ساده برای بررسی سلامت باتری لپ تاپ ایسر که برای کار با تبلت ها و لپ تاپ ایسر های سرفیس طراحی شده است. صفحه اصلی وضعیت زیبا و متحرک شارژ/دشارژ را به شما نشان می دهد. اطلاعات باتری مانند ظرفیت طراحی، ظرفیت شارژ کامل، آخرین باری که به برق وصل/خاموش شده است و تقریباً زمان باقیمانده برای شارژ/دشارژ را به شما نشان می دهد.

برای نمایش درصد باتری در صفحه شروع، می توانید از تم تیره به روشن تغییر دهید و Tiles را فعال کنید. بسته به اندازه کاشی زنده، برنامه ممکن است اطلاعات مختلفی در مورد وضعیت باتری نشان دهد.

مزایا

 • اعلان‌ها را برای شارژ کامل، باتری کم، و شارژ/دشارژ در سطح خاصی تنظیم کنید.
 • برای مشاهده تاریخچه شارژ/روشن شدن باتری با نمودار روی تاریخچه کلیک کنید. شما می توانید لیست را برای مرجع صادر کنید.

منفی

 • شما نمی توانید بازه زمانی نمونه برداری را سفارشی کنید. نقاط مرجع داده ها بسیار کوچک هستند و دیدن روند باتری را دشوار می کند.
 • این برنامه فقط می تواند 30 روز داده باتری را نگه دارد.

عمر باتری خود را افزایش دهید

نظارت بر سلامت باتری دستگاه شما کار ساده ای نیست. متغیرها و عوامل بسیار زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. با استفاده از این ابزارها می توانید سلامت باتری را کنترل کرده و اقدامات اصلاحی برای افزایش عمر آن انجام دهید.

آموزش تعمیر لپ تاپ

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 2 =